04 / 2024   
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930          

Dnes má svátek Vojtěch,
zítra slaví Jiří
Jak vypnout hlášku Otevřít soubor - upozornění zabezpečení

Jak se zbavit potvrzovacího dotazu při otevírání různých souborů z internetu ve Windows XP nebo Windows 7

leden 2013
Taky vás otravuje neustále potvrzování otevření souboru, když si chcete pustit mp3 nebo nějaké video, stažené z netu? Někteří z nás se s tím třeba ani nepotkají, ona ta hláška totiž nevyjede u všech soborů. Zamiluje se jen do některých, které bůh ví proč považuje za nebezpečné. A nedá si pokoj, dokud se nenaštvete tak jako já a tuhle stupidní funkci nevypnete. A zde si jednoduše povíme, jak na to. Testoval jsem ve verzi Windows XP, nicméně ověřeno i na sedmičkách. (Vista to bude mít nejspíš podobné)
Klikněte na Start -> Spustit, napište gpedit.msc a potvrďte. (V sedmičkách napište gpedit.msc do vyhledávacího políčka).
V okně Zásady skupiny rozbalte Konfigurace uživatele
Dále Šablony pro správu -> Součásti systému Windows -> Správce příloh.
V pravém okně najdete položku Seznam typů souborů s nízkou rizikovostí, klikněte na ni dvakrát.
Na záložce Nastavení zvolte povoleno a do políčka s příponami napište, které typy souborů chcete nastavit jako nízkorizikové, nebo-li takové, u nichž vás přestane otravovat naše neoblíbená vyskakovací otázka. Hudba ve formátu mp3 má například příponu .mp3. DO políčka můžeme napsat více přípon. Před každou příponu jednak napíšeme tečku (.mp3) a další přípony oddělujeme středníkem (.mp3;.avi;.mp4). Stiskneme Použít a tím bychom měli mít od této hlášky pokoj - logicky jen u souborů toho typu, jaký jsme si nastavili.© 2011-2013, ARTEGA, o.s.

Diplomy, fonty a hry zdarma ke stažení - Katalog nekomerčních odkazů s pedagogickou tématikou

Epřehledy - Rychlý přehled v nejrůznějších oborech - ITBlogček - Rady a návody pro počítačové všeználky